Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

Üçüncü havalimanına kadın eli
Üçüncü havalimanına kadın eli

Üçüncü havalimanının uzun soluklu iş kollarından altyapı çalışmaları, kadın mühendislerin çalışmalarıyla devam ediyor. İlk etabının 29 Ekim 2017’de tamamlanacağı açıklanan üçüncü havalimanında çalışmalar sürerken, projenin en uzun soluklu iş kollarından olan altyapı çalışmaları, kadın mühendislerin titiz çalışmalarıyla devam ediyor. Tamamlandığında yıllık 80 milyon yolcunun kullanması beklenen havalimanının çalışmaları uzun soluklu tasarlanırken 76,5 kilometrekarelik dev sahada […]

Üçüncü havalimanının uzun soluklu iş kollarından altyapı çalışmaları, mühendislerin çalışmalarıyla devam ediyor.

İlk etabının 29 Ekim 2017’de tamamlanacağı açıklanan üçüncü havalimanında çalışmalar sürerken, projenin en uzun soluklu iş kollarından olan altyapı çalışmaları, kadın mühendislerin titiz çalışmalarıyla devam ediyor.

Tamamlandığında yıllık 80 milyon yolcunun kullanması beklenen havalimanının çalışmaları uzun soluklu tasarlanırken 76,5 kilometrekarelik dev sahada kadın çalışan istihdamı yüzde 20 seviyesinde.

YÜZDE 40 KADIN

AA muhabirine yeni havalimanındaki kadın iş gücüne ilişkin bilgi veren Mali ve İdari İşler Direktörü İclal Güçlü, 2 bin 400 personelin çalıştığı şantiyede 300 ak yakalı personelin bulunduğunu aktardı. Ak yakalı iş gücü içerisinde 63 kadın mimar ve mühendis bulunduğunu anlatan Güçlü, “Toplamda yüzde 20 olan kadın çalışan sayısını yüzde 40’a çıkarmayı planlıyoruz. Personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BAŞVURULARI YAPABİLİRLER’

Kadın sürücülere seslenen Güçlü, “Kendine güvenen ve istenilen belgeleri bulunan kadın cerrah ve kamyon şoförlerimiz de varsa başvurularını yapabilirler. Onları da almaya hazırız” dedi.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz