Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Organ nakli 3 kişiye umut oldu
 • Ana Sayfa » Yaşamdan
 • 25 Ocak 2018 - 09:56:27
Organ nakli 3 kişiye umut oldu

Konya’nın Ereğli ilçesinde, silahlı saldırıda yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Müslüm Gök’ün organları, nakil bekleyen 3 hastaya hayat verdi.

Konya’da 4 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıda yaralandıktan sonra gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Müslüm Gök’ karaciğer ve böbrekleri, ailesi tarafından bağışlandı. Gök’ten alınan böbreklerden biri Konya’da 8 yıldır nakil bekleyen 37 yaşındaki Kezban Ulusoy’a bağışlanırken, karaciğer ve diğer böbrek de ’ya gönderildi.

Operasyonun ardından konuşan Kezban Ulusoy,naklin gerçekleştiğine inanamadığını söyledi. Gözyaşlarına hakim olamayan Ulusoy, “8 yıldır bu anı bekliyordum. Şu anda şoktayım. Rabbim bize de güldü. Allah herkesin yüzünü güldürsün” dedi.

Hastanın ablası 41 yaşındaki Elmas Boynueğri de Ulusoy’un 8 yıldır diyalize girdiğini anlattı. Kardeşinin bir böbreğinin doğuştan olmadığını söyleyen Boynueğri, “Buraya geleli 6 oldu. Şu an çok mutluyuz. Böbreğini bağışlayan aileye başsağlığı diliyoruz. Biz sevindik onlar üzüldü. Allah onlara da sabır versin” diye konuştu.

Diğer böbrekle karaciğer Antalya’ya gönderildi

Operasyonun yapıldığı Üniversitesi Konya Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Emin ise organları bağışlanan Gök’ün yakınlarına başsağlığı diledi. Ailenin erdemli bir davranış gösterdiğini vurgulayan , “Organların bağışlanacağı haberini alınca gece yarısından sonra çalışmalarımızı yaptık. Böbreklerden birini burada 8 yıldır nakil bekleyen bayan hastamıza naklettik. Diğer böbrek ve karaciğer de Antalya’ya gönderildi, orada organ bekleyen hastalara nakledilecek. Ayrıca bu nakil, hastanemizde yılının ilk nakli oldu” dedi.

Konya’nın Ereğli ilçesinde 6 Ocak’ta, bir inşaat firmasının bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda İbrahim Gök ile Şaban ve ağabeyi İsmail Kurtsal olay yerinde, ağır yaralanan Müslüm Gök ise tedavi gördüğü hastanede olaydan bir gün sonra hayatını kaybetmişti. Olayın ardından teslim olan zanlı Cem K.’nin, saldırının hemen öncesinde Savaş Kaynak’ı da öldürdüğü tespit edilmişti. Zanlı Cem K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz