Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Hurda araçtan elektrikli otomobil ürettiler
Hurda araçtan elektrikli otomobil ürettiler

Giresun Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencileri, hurda araçtan elektrikli araba ürettiler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bir anda ilginin arttığı yerli araba projesine 3 sene evvel başlayan Giresun Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencileri, ilk etapta hurda bir aracı baştan aşağı yenileyerek ve dizayn ederek elektrikli araca dönüştürdüler. 2 BUÇUK […]

Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksek Okulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü öğrencileri, hurda araçtan elektrikli araba ürettiler.

Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bir anda ilginin arttığı yerli araba projesine 3 sene evvel başlayan Giresun Üniversitesi öğretim görevlileri ile öğrencileri, ilk etapta hurda bir aracı baştan aşağı yenileyerek ve dizayn ederek elektrikli araca dönüştürdüler.

2 BUÇUK YIL SÜRDÜ

Kendilerine vazife verildiği takdirde ellerinden geleni yapacaklarını belirten GRÜ Teknik Bilimler Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Muhammet Anıl Kaya, “Biz Giresun Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümü olarak yaklaşık 3 sene öncesinden beri bir çalışma içerisindeydik. Bölüm hocalarımız ve öğrencilerimiz ile birlikte bir elektrikle çalışan vasıta dizayn ettik sıfırdan itibaren. Yaklaşık 2 buçuk sene süren bir projeydi. Öğrencilerimiz bu aracın yapımında tamamen kendileri çalıştılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalardan sonra biz bu önemin daha bir farkındayız. Giresun Üniversitesi olarak da elimizden geldiğince çalışmalara katkıda bulunuyoruz. Bize vazife verilirse biz elimizden geleni Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları doğrultusunda yapmaya hazırız.” dedi.

“ARAÇ BİZE HİBE EDİLDİ”

“Herhangi bir vazife verilirse bilgi birikimimizi sahaya yansıtmak adına her türlü çalışmaya katkı vermekten memnuniyet duyarız.” diyen Öğr. Gör. Birkut Güler, “Öğrencilerimizle birlikte bir ekip olarak bu çeşit çalışmalara her vakit açığız. Bu çalışmanın devamında Rektör hocamız tarafından bize bir vasıta hibe edildi. Bunun üzerinde sökerek ve muhtelif de monte işlemlerine tabi tutarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu çalışma mekanizmasını daha iyi tanımak ve bir tasarım nazar açısını geliştirmek amaçlı.” ifadelerini kullandı.

Hurda araçtan elektrikli araba ürettiler VİDEO

Elektrikli ‘Kangal S4’ saatte 70 kilometre sürat yapacak

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz