Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Mısır’da bulunan taş ‘bilinenden daha da uzaylı’
 • Ana Sayfa » Dünya
 • 17 Ocak 2018 - 16:42:26
Mısır’da bulunan taş ‘bilinenden daha da uzaylı’

2013 yılında bulunan ve dünya dışından geldiği saptanan taşların, güneş sisteminde bulunan herhangi bir maddeye benzemediği ortaya çıktı. Bilim insanları, 2013 yılında Mısır’da bulunan taşın, iki sene süren incelemeler sonucu dünya dışından geldiğini keşfetmişti. Yapılan yeni araştırmalar, uzaydan gelen taşların “bilinenden daha da uzaylı” olabileceğini ortaya koydu. GÜNEŞ SİSTEMİ’NİN DIŞINDAN Hypatia adı verilen taş parçacıklarının […]

2013 yılında bulunan ve dünya dışından geldiği saptanan taşların, sisteminde bulunan herhangi bir maddeye benzemediği ortaya çıktı.

Bilim insanları, 2013 yılında ’da bulunan taşın, iki sene süren incelemeler sonucu dünya dışından geldiğini keşfetmişti. Yapılan yeni araştırmalar, uzaydan gelen taşların “bilinenden daha da uzaylı” olabileceğini ortaya koydu.

GÜNEŞ SİSTEMİ’NİN DIŞINDAN

adı verilen parçacıklarının nereden gelmiş olabileceğini keşfetmek amacıyla taşın içindeki mineralleri inceleyen ilim insanları, bulunan maddelerin Güneş Sistemi’nde yer almadığını keşfetti.

Yerbilimleri Okulu Profesörü ve araştırmacı , “Hypatia’nın dünya dışından geldiğinin anlaşılması, dünya genelinde bir sansasyon yaratmıştı; ancak, yeni araştırmalar, taş hakkında bilinmeyen daha birçok şey olduğunu gösteriyor.” dedi.

“PASTA HAMURUNA BENZİYOR”

Yeni araştırmanın lideri Jan Kramers, kayanın iç yapısının parçalanmış bir meyve pastasına benzetilebileceğini ve meyve parçacıklarına benzeyen maddelerin incelenmesiyle, Hypatia’nın nasıl oluştuğunun ve nereden geldiğinin anlaşılabileceğini söyledi. Kramers, “Hypatia’nın gövdesini, fazla fena karıştırılmış meyveli pasta hamuruna benzetebiliriz.” dedi.

DÜNYADA BULUNAN HİÇBİR MADDEYE BENZEMİYOR

Bilim insanları Hypatia’nın gövdesinde bulunan maddelerin dünyada bulunan herhangi bir maddeye benzemediğine dikkat çekiyor.

Kramers, “Hypatia’nın soğuk bir çevrede, muhtemelen Dünya’daki sıvı azotun (-196 Celsius) altındaki sıcaklıklarda oluştuğunu tahmin ediyoruz. Güneş sistemimiz düşünüldüğünde, çoğu göktaşı Mars ve Erendiz arasındaki asteroit kuşağından geliyor. Yeni bulgularımız ışığında şimdiki hedefimiz Hypatia’nın nereden geldiğini öğrenmek.” dedi.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz