Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

İzmir- Ankara YHT projesi 2020’de tamamlanacak
 • Ana Sayfa » Eğitim
 • 17 Ocak 2018 - 16:43:36
İzmir- Ankara YHT projesi 2020’de tamamlanacak

Ankara ile İzmir arası ulaşımı 3 saat 30 dakikaya indirecek hızlı şimendifer projesi, 2020 yılında hizmete sunulacak. İlk temeli 2012 yılında atılan İzmir- Ankara Yüksek Hızlı şimendifer (YHT) projesi, ile 14 saatlik ulaşım 3 saat 30 dakikaya düşecek. Toplam 3 etaptan meydana istikbal hat; Ankara- Afyonkarahisar, Afyonkarahisar- Uşak ve Uşak- Manisa- İzmir’den oluşuyor ve toplamda 624 kilometre […]

ile İzmir arası ulaşımı 3 saat 30 dakikaya indirecek hızlı şimendifer projesi, 2020 yılında hizmete sunulacak.

İlk temeli 2012 yılında atılan İzmir- Ankara Yüksek Hızlı şimendifer () projesi, ile 14 saatlik ulaşım 3 saat 30 dakikaya düşecek.

Toplam 3 etaptan meydana istikbal hat; Ankara- Afyonkarahisar, Afyonkarahisar- Uşak ve Uşak- Manisa- İzmir’den oluşuyor ve toplamda 624 kilometre olacak.

2020’DE TAMAMLANACAK

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projenin tamamlanma süreci ile ilgili bilgi verdi. Arslan, “İzmir-Ankara Yüksek Hızlı şimendifer Projesi’nin bütün kesimlerinde altyapı yapım çalışmaları devam etmekte olup altyapı çalışmaları genelinde yüzde 28 fiziki ilerleme sağlanmıştır. Üst ve elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon dediğimiz EST işleri kapsamında da Polatlı, Afyonkarahisar, Uşak kesiminin ihalesi 14/11/2017 tarihinde yapılmış, hattın 2019 yılında tamamlanması, Uşak-İzmir kesimine ait ihalenin ise yılı içerisinde yapılarak hattın 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır. için şu ana kadar 983 milyon Türk lirası harcanmış olup yaklaşık olarak 8 milyar 340 milyon Türk lirası daha harcanarak tamamlanacaktır.” diye konuştu.

’DEN ANKARA’YA 1,5 SAATTE ULAŞIM SAĞLANACAK

Bakan Arslan, ayrıca geçtiğimiz günlerde Kayseri ile ilgili bir de ulaşım müjdesi verdi. Arslan Ankara-Kayseri arasındaki hızlı şimendifer projesine ilişkin, “Yerköy’e kadar olan bölüm 3 yıl içinde biter. Zaten Yerköy’den sonraki bölümün inşaatı şu anda devam ediyor. Bu proje 3 yıl sonra bittiğinde vatandaşımız, Kayseri’de eski gar binasından kolaylıkla trene binip, 1,5 saatte Ankara’da olacak. Hızlı şimendifer ve öbür hatlar oraya gelmeye devam edecek. Vatandaşımız Kayseri’nin içinde gerekirse yürüyerek gar istasyonuna kadar gelip Ankara, İstanbul ya da diğer istikametlere doğru yolculuğunu devam ettirecek.” dedi.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz