Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Kitap bağımlısı aile bir yılda 2 bin kitap okudu
Kitap bağımlısı aile bir yılda 2 bin kitap okudu

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde ikamet eden kitap bağımlısı Yakut ailesi, bir yılda 2 bin 168 kitap okuyarak aka bir başarıya imza attı. Kitap okumadan uyuyamayan aile üyelerinden her biri kamu kütüphanelerinin kullandığı Kütüphane Otomasyon Sistemi (KOHA) verilerine göre kendi kategorilerinde birinci olarak Ergani’nin en fazla kitap okuyanları unvanına kavuştu. Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşayan Yakut ailesi bir […]

’ın Ergani ilçesinde ikamet eden bağımlısı Yakut ailesi, bir yılda 2 bin 168 okuyarak aka bir başarıya imza attı.

Kitap okumadan uyuyamayan aile üyelerinden her biri kamu kütüphanelerinin kullandığı Otomasyon Sistemi (KOHA) verilerine göre kendi kategorilerinde birinci olarak Ergani’nin en fazla kitap okuyanları unvanına kavuştu.

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşayan Yakut ailesi bir yılda 2 bin 168 okuyarak aka bir rekora imza attı. Kamu kütüphanelerinin kullandığı otomasyon sistemi olan KOHA’nın 2017 verilerine göre baba Veysel Yakut yetişkin kategorisinde 413, Kübra Yakut genç kategorisinde 480 ve Rabia Yakut da çocuk kategorisinde 807 kitap olmak üzere bütün kategorilerde birinci oldu.

Büşra Yakut da genç kategorisinde ablasının ardından 468 kitapla ikinci olurken Yakut ailesi ilçede en fazla kitap okuyan aile oldu. Kitap bağımlısı olan aile fertleri geceleri kitap okumadan uyuyamıyor. Kanser olan eşinin kemoterapi kitaplarını okuyarak bağımlı oldu Ortaokul mezunu baba Veysel Yakut bir yılda 413 kitap okuduğunu belirttti.

“GECELERİ BİR ARAYA GELİP KİTAP OKUYORUZ”

Yakut, “Çocuklarımla birlikte toplamda 2 bin 168 kitap okuduk. Büyük-küçük, 7’den yetmişe herkese öneriyoruz. Eşim 3 sene evvel meme kanserine yakalandı. için ’ya götürürken uçakta, hastanede insanların kitap okuduğunu gördüm. Doktorlar kemoterapi ve radyoterapi ile ilgili kitapçıklar vererek okumamı istediler. Onları okudukça alışkanlık haline geldi. Çocuklarım da bana bakarak okumaya başladı. Geceleri bir araya gelip kitap okuyoruz.”

 

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz