Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

Türk mucitten ilginç icat
Türk mucitten ilginç icat

İlginç icatları ile adından laf ettiren Mustafa Yiğit’in son marifeti RoboTürk. Samsun’da yaptığı enteresan buluşlarla dikkat çeken Mustafa Yiğit, Antalya’da silahlı eylemciyi ikna etmeye çalışırken vurularak şehit olan emniyet müdürü olayından esinlenerek ‘RoboTürk’ ismini verdiği silah kullanabilen bir robot yaptı. SES VE GÖRÜNTÜ AKTARABİLİYOR Samsunlu Mustafa Yiğit, sansasyonel icatlarına bir yenisini daha ekledi. Yiğit, Ayakkabı, […]

İlginç icatları ile adından laf ettiren Mustafa Yiğit’in son marifeti RoboTürk.

Samsun’da yaptığı enteresan buluşlarla dikkat çeken Mustafa Yiğit, ’da silahlı eylemciyi ikna etmeye çalışırken vurularak şehit olan emniyet müdürü olayından esinlenerek ‘RoboTürk’ ismini verdiği silah kullanabilen bir robot yaptı.

SES VE GÖRÜNTÜ AKTARABİLİYOR

Samsunlu Mustafa Yiğit, sansasyonel icatlarına bir yenisini daha ekledi. Yiğit, Ayakkabı, gömlek, kravat, ceket, şapka ve telefonlara monte edilebilen portatif bir silah geliştirmesinin ardından enteresan bir çalışmaya imza attı. Mucitleri, Evrensel, Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı olan Mustafa Yiğit, ‘RoboTürk’ adını verdiği bir robot geliştirdi. Yiğit, robot için cansız mankenden yararlandı. Uzaktan kumanda ile yönlendirilen robot, üzerine takılan kamerayla ses ve görüntü aktarabiliyor, istenen yöne devinim edebiliyor ve iki eliyle silah kullanabiliyor.

Bu icadını Antalya’da silahlı bir kişiyi etkisiz hale getirmeye çalışan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ın şehit olması olayından esinlenerek yaptığını söyleyen Dünya Mucitleri, Evrensel, Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit, “Bu tip olaylarda diri insan yerine böyle saldırgan insanların yanına bunun gibi robotlar gönderilerek irtibat kurulabilir. Sonuçta bu bir robot, buna ne kadar ateş edersen et sonuçta onarım olabilir. Ama giden bir can art gelmiyor” dedi.

HEM SİLAHLI HEM SİLAHSIZ

Geliştirdiği robota ‘RoboTürk’ adını verdiğini belirten Samsunlu Yiğit, “Robotları televizyonlarda görüyoruz ya Çinli ya Japon ya da Ruslar üretiyor. Baktım ’de böyle bir çalışma yok. 21. yüzyılda feza çağında yaşıyoruz. Bu tip çalışmaları ortaya çıkartabilmek için böyle bir portatif yaptık. Yaptığımız buluş oyuncakta olsa tehlikeli ve iş görebilecek bir nitelikte. Aynı anda hem gözümüz hem kulağımız hem de sesimiz olabiliyor. Bu robotu istediğimiz gibi devinim ettirebiliriz. Bu projemiz gelişime aleni bir projedir. Maddi imkansızlardan ötürü bu kadarını yapıp, sergileyebildik. ’de bu tip çalışmalara daha çok ehemmiyet verilmeli. Biz bu ürettiğimiz robotları, hem silahlı hem de silahsız emniyet amacıyla kullanabiliriz” diye konuştu.

Daha sonra Yiğit, Samsun’da abes bir alanda ‘RoboTürk’ adını verdiği gövdesi ve kolları 360 radde dönen icadını denedi. ile iletişim kurulabilen robot ellerine silahlar monte edilerek ateş ettirildi.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz