Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

“Yeterli beslen, sağlıklı yaşlan”

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Türk bilim insanlarının geliştirdiği cihazla ‘Epilepsi’ hastalığı tarihe karışacak

Taşı yakan Türk mucit Amerika yolcusu
 • Ana Sayfa » Dünya
 • 15 Ocak 2018 - 12:09:18
Taşı yakan Türk mucit Amerika yolcusu

Emisyonsuz yakma teknolojisine destek bulamayan Şenol Özyaman, vatandaşlık veren ABD’ye gidiyor. Adı Şenol Faik Özyaman, iddiası ise hayalleri zorlar nitelikte… Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile kömür, bitümlü şist, evsel atık ve akla gelebilecek her türden yakıt kaynağının emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent’lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor. ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIĞI ORTADAN KALDIRIR Özyaman’a […]

Emisyonsuz yakma teknolojisine destek bulamayan Şenol Özyaman, vatandaşlık veren ’ye gidiyor.

Adı Şenol Faik Özyaman, iddiası ise hayalleri zorlar nitelikte… Geliştirdiği kurutma ve yakma teknolojisi ile kömür, bitümlü şist, evsel atık ve akla gelebilecek her türden yakıt kaynağının emisyonsuz olarak yakılarak sadece 0.5 cent’lik bir maliyetle enerji ürettiğini savunuyor.

ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIĞI ORTADAN KALDIRIR

Özyaman’a göre, bu sayesinde Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılığı ortadan kalkacak… Dahası, bu yeni teknoloji aynı zamanda enerji savaşları üzerinden bir “barış projesi” anlamına geliyor.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR

Özyaman, kurdukları kurutma/zenginleştirme tesislerinde ton başına sadece 2 dolar gibi son radde düşük bir maliyetle kömürün nemini yüzde 50’lerden yüzde 5’lere düşürebiliyor ve kalorisini de 2500 kg/cal artırabiliyor. Geliştirdiği teknolojisiyle de bütün yakıtları sıfıra yakın bir emisyonla yakabiliyor.

Radyasyon ışıması VİDEO

AMERİKALILAR 4 YIL ÖNCE YERİN BURASI DEMİŞTİ

gazetesinden Talip AKTAŞ’ın haberine göre, Türkiye ve ABD iç 134 ülkede patentini aldığı buluşunu Türkiye’nin sahiplenmesini istiyor.

Devletin ilgili bütün kademeleriyle teması ve görüşmeleri olmuş. Sonuçları bilimsel olarak kanıtlanan ve onaylanan çalışmalarıyla ilgili bakanlıklar ve bürokrasiyle aka bir heyecanla başlayan çalışma ve işbirlikleri kendi ifadesiyle “sürekli olarak bir noktada tıkanmış…”

Artık önünde tek yol kaldığını söylüyor Özyaman ve ekliyor: “Amerikalılar dört sene evvel bana, ‘Türkiye’de bürokrasiyi aşamazsın, geleceğin yer ABD’dir’ demişlerdi ve haklı çıktılar. Artık ABD’ye yol göründü…”

’A SESLENDİ

Şenol Özyaman son bir deva olarak ’a duyurmak istiyor sesini: “Ülkemizi enerji bağımlılığından kurtaracak bu projeyi millileştirin ve Türkiye’ye kazandırın…”

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
 • Takımlar
 • O
 • G
 • B
 • M
 • AV
 • P
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz