Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

Yerli İlaç Takip Sistemi yurt dışına ihraç ediliyor
Yerli İlaç Takip Sistemi yurt dışına ihraç ediliyor

Dünyada ilk kez ülkemizde hayata geçen ilaç takip sistemi, 2010 yılından bu yana başarılı bir şekilde hizmet veriyor. Türkiye’de güvenilir ilaç temini ve maddi tasarruf konusunda elde edilen başarılar ilaç takip sistemini uluslararası misal bir proje haline getirdi. Projenin uluslararası bilinirliğinin artması bu alanda çalışma yapan öbür ülkelere de ilham kaynağı oldu. Ağırlıklı olarak Türkiye […]

Dünyada ilk kez ülkemizde hayata geçen , 2010 yılından bu yana başarılı bir şekilde hizmet veriyor.

’de güvenilir ilaç temini ve maddi tasarruf konusunda elde edilen başarılar ilaç takip sistemini uluslararası misal bir haline getirdi. Projenin uluslararası bilinirliğinin artması bu alanda çalışma yapan öbür ülkelere de ilham kaynağı oldu.

Ağırlıklı olarak Türkiye modelinin hayata geçirilmeye çalışıldığı 20’den fazla memleket de bu alanda çalışma yapıyor.

SUUDİ ARABİSTAN’A İHRAÇ EDİLDİ

Uzun bir süredir İlaç Takip Sistemi’ni öbür ülkelere ihraç etmek için yapılan çalışmalar son ilk meyvesini verdi. Suudi Arabistan İlaç ve Besin Kurumu’yla sözleşme imzalanarak çalışmalara başlandı.

TİGA EN BAŞARILI FİRMA SEÇİLDİ

Zorlu bir teknik değerlendirme sürecinden geçen , dünyanın dört bir yanından ihaleye öneri veren aka ölçekli rakiplerini arkada bırakarak teknik olarak en başarılı firma seçildi.

Teknopark bünyesinde kurulan Tiga Bilgi Teknolojileri, 2007 yılından bu yana bilişim sektöründe başarılı bir şekilde hizmet veriyor. Özellikle sıhhat bilişimine yönelen Tiga’nın kamuda birçok başarılı projede imzası bulunuyor.

İlaç Takip Sistemi vatan dışına ihraç ediliyor- VİDEO

TİGA BAŞKANI: 20’DEN FAZLA ÜLKEDE BU ALANDA ÇALIŞMA VAR

Konuyla ilgili “Vatandaşa güvenilir ilaç temini, tüm devletlerin ortak problemi. İlaç takip sistemi bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.” açıklamasında bulunan TİGA Yönetim Kurulu Başkanı , şu ifadeleri kullandı:

“Bu denli uluslararası başarılara imza atmış olan projeyi öbür ülkelere de ihraç etmeye çalışıyoruz. Şu anda 20’den fazla ülkede bu alanda çalışma var. Suudi Arabistan’la da yaklaşık 3 yıldır sistemin hayata geçirilmesi konusunda birlikte çalışıyoruz.”

PROJE YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Suudi Arabistan için de kritik öneme sahip proje, Kraliyet ofisi ve ilgili birkaç bakanlık tarafından yakından takip ediliyor.

1 sene içinde tamamlanacak olan proje başarılı olduğu takdirde tıbbi cihaz, kozmetik, besin vb alanlarda da uygulanması planlanıyor.

İLAÇ TAKİP SİSTEMİ NEDİR?

İlaç Takip Sistemi, Türkiye’de kullanıma sunulan ilaçların üretim/ithalat safhasından başlayıp hastaya ulaşana kadar olan tüm süreçlerini takip ve kontrol altına saha bir sistem ve dünyada ilk kez ülkemizde hayata geçirildi.

DÜNYA GENELİNDE İLAÇLARIN YÜZDE 10’U SAHTE

Dünya genelinde ilaçların yaklaşık yüzde 10’unun düzmece veya kaçak olması fazla mühim bir mesele teşkil ediyor.

Yılda yaklaşık 1 milyon insanın düzmece ilaçtan hayatını kaybetmesi nedeniyle vatandaşa güvenilir ilaç temini tüm devletler için fazla mühim bir gündem maddesi.

İlaç Takip Sistemi’yle birlikte bu mesele ortadan kaldırılarak vatandaşa yüzde surat güvenilir ilaç sağlanabiliyor.

Sistem, kaçak ilaçların yasal tedarik zincirine girmesine mani olarak aynı zamanda art ödemeyle ilgili sahtecilikleri de ortadan kaldırarak Türkiye’de yıllık 1 milyar TL’nin üzerinde doğrudan bir tasarruf sağlıyor.

YÜZDE YÜZ YERLİ

Yüzde surat yerli ve ulusal olan İlaç Takip Sistemi, bugüne kadar uluslararası birçok başarıya imza attı.

Uluslararası müstakil kontrol kuruluşu PWC’nin hazırlamış olduğu raporda ilaç sektöründeki en iyi olarak gösterildi.

Ayrıca Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından dünyanın en iyi beş sıhhat uygulamasından biri olarak seçildi.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz