Telefonu az kullanan öğrenciler daha başarılı

Telefonu az kullanan öğrenciler daha başarılı

Türk savaş gemisinin tek kadın subayı
Türk savaş gemisinin tek kadın subayı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Yıldırım harp gemisinde görevli tek kadın zabit olan Fatma Koçyiğit, zorlu görevleri başarıyla gerçekleştiriyor. Savaş gemisinde Hava Savunma Harbi Subaylığı görevini yürüten Fatma Koçyiğit, herhangi bir harp durumunda kilit vazife üstleniyor. 5 sene evvel Deniz Harp Okulu’ndan mezun olan Fatma Üsteğmen, vatan içi ve vatan dışında bir fazla zorlu görevlere […]

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı harp gemisinde görevli tek kadın zabit olan , zorlu görevleri başarıyla gerçekleştiriyor.

Savaş gemisinde Hava Savunma Harbi Subaylığı görevini yürüten Fatma Koçyiğit, herhangi bir harp durumunda kilit vazife üstleniyor.

5 sene evvel Deniz Harp Okulu’ndan mezun olan Fatma Üsteğmen, vatan içi ve vatan dışında bir fazla zorlu görevlere bulundu.

Askerliği ve denizciliği kendisine bir hayat tarzı olarak benimsediğini söyleyen Fatma Üsteğmen, kadınların isterlerse her türlü zorlukla kafa edebileceğini belirtti.

Türk harp gemisinin tek kadın subayı VİDEO

“5 YILDIR BU GÖREVİ YAPIYORUM”

2012 yılında Deniz Harp Okulu’nda mezun olduktan sonra TCG Gökçeada firkateynine silah elektronik muavin subayı olarak atandığını anlatım eden Koçyiğit, “Daha sonra TCG Yıldırım firkateynine silah elektronik subayı olarak atandım. İki sene silah elektronik subayı ve bölüm amirliği görevini yaptıktan sonra tekrar aynı gemiye hava savunma harbi subayı olarak atandım. İki yıldır da bu gemide hava savunma harbi subaylığı görevini yapıyorum. 5 yıldır bu görevi yapıyorum. Bu süre zarfından vatan içi ve vatan dışında bir fazla görevlere katıldım.” dedi.

“HİÇBİR ZORLUK YAŞAMIYORUM”

Göreve gittiklerinde, uzun süre ailesinden ırak kaldığı için onlara hasret duyduğunu söyleyen Koçyiğit, “Döndüğümüzde ise görevi icra etmenin verdiği gurur ile beraber yaşanan bütün sıkıntılar unutuluyor. Denizde uzun süre seyahat etsek de personelin birbirine müspet yaklaşması ve huzur içerisinde bir çalışma ortamı sayesinde hiçbir zorluk yaşamıyorum. Askerliği ve denizciliği bir hayat tarzı olarak benimsediğimiz için, yaşadıklarımı zorluk olarak görmüyorum. Bu işe gönül verecek kadınların ve gençlerin bunu bir meslekten öte hayat tarzı olarak görmeleri, zorluklar karşısında da yılmadan azimle yollarına devam etmelerini tavsiye ederim.” diye konuştu.

  • Yorumla
reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz