Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Edremit’te kaportaya kadın eli değdi

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Rizeli kadınlar balıkçılık eğitimi alıyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Robot Sophia, Türkiye’ye geliyor

Hemofili tanısına türk imzası

Hemofili tanısına türk imzası

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

KOAH hastalarına nefes aldıracak yöntem

Ev hanımlarının gözde mesleği oldu
Ev hanımlarının gözde mesleği oldu

Özellikle ev hanımlarından oluşan girişimciler, açtıkları iş yerlerinde gözleme yufka, börek, mantı gibi hamur ürünleri hazırlayarak müşterilerin beğenisine sunuyor. Hazırlanan yiyecekleri 1 ila 4 lira arasında satan kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlıyor. Açtığı iş yerinde organik ürünler hazırlayıp sattığını söyleyen Sevim Karadaş, “Bazlamacı dükkanının sahibiyim iki yıldır bu işi yapıyorum. Burada organik unlarla organik olarak, bazlama gözleme, ekmek, mantı […]

Özellikle ev hanımlarından oluşan girişimciler, açtıkları iş yerlerinde gözleme yufka, börek, mantı gibi hamur ürünleri hazırlayarak müşterilerin beğenisine sunuyor. Hazırlanan yiyecekleri 1 ila 4 lira arasında satan kadınlar ev ekonomilerine katkı sağlıyor.

Açtığı iş yerinde organik ürünler hazırlayıp sattığını söyleyen Sevim Karadaş, “Bazlamacı dükkanının sahibiyim iki yıldır bu işi yapıyorum. Burada organik unlarla organik olarak, bazlama gözleme, ekmek, mantı hazırlayıp müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Eski zamanlarda annelerimiz daha önce yaparlardı, şimdi her şey daha çok hazır yemeklere döndü. Hazır yemeklerin içinde de çok az alternatif var. Mecburen biz de böyle bir şey düşündük. İnsanları rahatsız etmeyecek, sağlıklı olsun diye organik ürünlerle bir şeyler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Girişimci Zeynep ise kendi işini yaptığını belirterek, “İşimden memnunum. Hamurla uğraşmayı seviyorum. Kimseye muhtaç değilim, kimsenin emri altında değilim. Kendi kafama göre yaptığım bir iş. Helal kazanç, ekmekle uğraşıyorum. Yaptığım iş ekmek yani 3 lira bazlama, 1 lira ekmek. Alnımın teriyle yaptığım bir iş benim. Daha önce hastanede çalışıyordum aşçı yanındaydım. Kendi iş yerim olsun, kedi işimi yürüteyim dedim” diye konuştu.

The comments are closed.

reklam
KÖŞE YAZARLARI

Sizce web sayfamız nasıl?

Sonuçları Göster

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
SÜPER LİG PUAN DURUMU
  • Takımlar
  • O
  • G
  • B
  • M
  • AV
  • P
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz